דף הבית >> אודות >> למה דווקא Talent Management?
  למה דווקא Talent Management?
   
  על טלנטק
  למה דווקא Talent Management?
  למה דווקא אנחנו?
  למה לבחור במחשוב ענן?

Talent Management היא אסטרטגיה שמטרתה לשפר את תוצאותיו העסקיות של הארגון באמצעות פיתוח המשאב האנושי. כשהארגון משקיע בפיתוח העובד ובקידומו, הוא זוכה ליהנות לא רק מתפוקה גבוהה יותר של העובד אלא גם מגידול במחויבות ומשיעורי עזיבה נמוכים יותר. 

עזיבתו של עובד מוכשר את הארגון, משליכה באופן ישיר על התוצאות העסקיות שלו, ע"פ מחקרים שונים בעולם העלות נאמדת בעשרות אלפי שקליםאך גם הערכות צנועות יותר יצביעו על הוצאה משמעותית לארגון שכן התחשיב שיש לבצע לאור עזיבת עובד כולל עלויות ישירות ועלויות עקיפות וביניהן: עלות תהליך הגיוס + עלות תהליך הקליטה + עלות ההכשרה + עלות הפרודוקטיביות הנמוכה (הפער בין ביצוע נוכחי למיטבי), עד הגעתו לביצוע "בוגר" + עלות טעויות של עובד חדש עקב חוסר בשלות בתפקיד + עלות תשומות מנהל, הנדרשות לעובד חדש מעבר לתשומות הניתנות לעובד בוגר + עלות פרישת עובד היוצא מן המערכת (פיצויים) + עלות אבדן ידע של עובד היוצא מן המערכת + עלות אי תפוקה בתקופה החולפת בין יציאת עובד, לכניסת עובד חדש מתפקד ועוד.
 
בנוסף על היתרונות הכלכליים העצומים הנובעים מהיכולת להקטין באופן משמעותי את שיעור הנטישה, גם היכולת של הארגון לאייש משרות בכירות באמצעות תהליכי גיוס פנימי משתפרת באופן משמעותי. ממצא שיכול להדגים את החשיבות של יכולות אלו בהצלחתו העסקית של הארגון הוא העובדה שחברות מובילות נוטות לגייס כ 50% מההנהלה הבכירה באמצעות תהליכי גיוס פנימיים (Boston Consulting Group). ארגון שמצליח לייצר סביבת עבודה שכזו, נהנה לא רק מפירותיה הכלכליים אלא גם מחוויית עבודה ייחודית. מחקרים חדשים בתחום מראים כי יישום אסטרטגיית Talent Management מייצרת פער חיובי משמעותי במדדי הגיוס והשימור (בהשוואה לחברות שלא מיישמות אסטרטגיה כזו): 
 

  • הסיכוי להיתקל בקשיים בגיוס עובדים מצטיינים קטן ב 25%
  • הסיכוי להיתקל בקושי לשמר עובדים מצטיינים קטן ב 18%
  • הסיכוי להיתקל בקשיים בגיוס עובדים קריטיים קטן ב 20%
  • הסיכוי להיתקל בקושי לשמר עובדים מצטיינים קטן ב 33%
  • הסיכוי להיות ארגון מוביל גדל ב 18%

 
[Towers Watson’s 2008/2009 Global Strategic Rewards Report]
 
ממצא נוסף שאף מחזק עוד יותר את הצורך ביישום אסטרטגיית TM מראה כי חברות החורטות על דגלן את תחום ה - Talent Management, משיגות תוצאות עסקיות טובות יותר:

 

  • שיעורי צמיחה הגבוהים ב 44% מהממוצע
  • שיעור רווחיות לעובד גבוה ב 26% מהממוצע
  • יכולת להגיב לשינויי שוק גבוהה ב 92%
  • גידול של 109% ביכולת הארגון לשמר את אנשיו
   לקביעת מועד הדגמה  אנא מלאו
 את הפרטים ונחזור אליכם מהר
 ככל האפשר
   
  
לייבסיטי - בניית אתרים